Category:  PİLAVLAR

Home » Archive by category "PİLAVLAR"
37

AYFROST İLE LEZZETİ DOĞALLIĞINDA BİR WORKSHOP MSA MUTFAKTA MUHTEŞEM GEÇTİ….

In BALIKLAR, PİLAVLAR, PRATİK ÖĞÜNLER, TATLILAR, ZEYTİNYAĞLILAR On 11 Ocak 2014 0 Comments

ocak 2014 ilk haftası çok sevimli bir email ile başladı benim için Ayfrost %100 doğal dondurulmuş Gıda dan Sevgili Ecem Hanım, MSA da gerçekleştirilecek workshopa davet ediyordu, hemen… Read More »

Photo on 2012-07-14 at 19.49 #3 copy

MÖVENPİCK İCE CREAM İLE ŞAHANE TARİFLER

In BALIKLAR, BANA ÖZEL, PİLAVLAR, TATLILAR, VEJETERYAN On 22 Temmuz 2012 0 Comments

Yine şahane bir workshop ve yine süpper 3 tarif…çok eğlendim ve lezzetli yemektariflerini cebime koyup evime döndüm..Çok Teşekkürler Mövenpick ice cream, çok teşekkürler Kanyon Mcrocenter Atelier…. Hiç aklımıza… Read More »

nohutpilav3

NOHUTLU BULGUR PİLAVI

In ETLİ EV YEMEKLERİ, PİLAVLAR On 19 Şubat 2012 0 Comments

Tamamen uydurmasyon…çocukken annemin bizi kandırdığı bir pilavdır…ne zaman kurufasulye veya nohut pişsse ertesi gün annem hemen onların üzerine bulgur ekler ve şahane bir pilav olarak bizi kandırırdı….yanına yoğurt,… Read More »

havuclupilav

HAVUÇLU PİLAV

In PİLAVLAR On 13 Ağustos 2011 0 Comments

Havuçlu Pilav Annemin biz çocukken evde sürekli pişirdiği lezzetlerden birisiydi…Her pişirdiğinde Rahmetli dedeniz bu pilavı çok sever diye anlatırdı şahane anılarını…Annemin cebinde o kadar çok anıları vardırki…ağzınız açık… Read More »

safranlipilav

SAFRANLI PİLAV

In PİLAVLAR On 13 Temmuz 2011 0 Comments

Safranlı Pilav Aslında annemin çiğ börek yapmak için hazırladığı iç malzemesi ama ben pilav olarak yemesinide çok seviyorum çok sık yapıyormuyum, aslında hayır!!!!! Arada bir aklıma geldikçe değişiklik… Read More »

enginarlipilav

ENGİNARLI PİLAV

In PİLAVLAR On 04 Haziran 2011 0 Comments

Sokaklarda yürürken missss gibi kokan iğdeler insanın başını döndürüyor şu sıralarda….Küçüçük bir dal ve evin içine yaydığı güzel kokuyu size anlatamam, 2 gündür evim şahane kokuyor.. Enginarlar çıkınca… Read More »

HAVUCLUNOHUTLUPİLAV

HAVUÇLU NOHUTLU PİLAV

In PİLAVLAR On 29 Mayıs 2011 0 Comments

Havuçlu Pilav Annemden öğrendiğim ve çok severek yediğim pilavlardan birtanesidir. Annem bunu dedem çok sevdiği için ona yaparmış…ama bende çok seviyorum ve sık sıkta pişiriyorum evde… çünkü hem… Read More »

MEYHANEPİLAVİ

MEYHANE PİLAVI

In PİLAVLAR On 07 Mayıs 2011 0 Comments

Bu Hafta içi Annem Antalya’dan şahane koliler yolladığı için ev çok bereketliydi ve köy pazarına gitmeme gerek kalmamıştı, zaten annem herşeyi yollamıştı sağolsun. Bende Bu Pazar Anneler günü… Read More »