Category:  MAKARNALAR

Home » Archive by category "MAKARNALAR"
hm21

KIZARMIŞ YUFKALI YALANCI MANTI

In MAKARNALAR, PRATİK ÖĞÜNLER On 31 Ağustos 2013 2 Yorum

    arka arkaya hamur işleri eklediğimin farkındyım ama sadece tesadüf yoksa makarna üzerine mantı yenilen bir ev değil bizim ev lütfen yanlış anlaşılmasın makarna geçen hafta yapıldı… Read More »

eym19

EV YAPIMI MAKARNA HEMDE ADAÇAYLI

In MAKARNALAR, PRATİK ÖĞÜNLER, VEJETERYAN On 19 Mayıs 2013 5 Yorum

  Herzaman üstüne basa basa söylüyorum hamur işleri beni aşan hareketler..ben hamur yoğuramam açamam ama yemeye gelince bayıla bayıla tüketirim…hangimiz makarna sevmeyiz ki..çoluk çocuk hepimiz bayılırız…hele de evde… Read More »

sm19

SEMİZOTLU MAKARNA

In MAKARNALAR, PRATİK ÖĞÜNLER On 21 Temmuz 2012 0 Comments

Sevgili Nilüferi Şehiriyari anısına yine onun şahane tabak ve aksesuarlarıyla Teşekkürler Nilücüm Nurlar içinde uyu….. Tabakları kullanmama izin veren Lale hanıma da sevgiler…. SEMİZOTLU MAKARNA Malzemeler yarım demet… Read More »

sp15

PATLICANLI ARPA ŞEHRİYE PİLAVI

In MAKARNALAR, PRATİK ÖĞÜNLER, VEJETERYAN On 02 Mayıs 2012 0 Comments

Tabaklarım yine Komşumdan ödünç,  Çok Teşekkürler Nilüfer ve sevgili Lale Şehriyari…. PATLICANLI ARPA ŞEHRİYE PİLAVI Malzemeler 3 adet kemer patlıcan 2 adet taze yeşil biber 2 adet soğan… Read More »

noodle14

TAVUKLU NOODLE

In MAKARNALAR, PRATİK ÖĞÜNLER On 23 Şubat 2012 0 Comments

Evde pişen sıradan yemekleri blog sayfama taşıdığımdan beri kendimi acayip sorumlu hissediyorum takipçilerime karşı….çok acayip bir duyguymuş bu.. ama seviyorum ve keyif alıyorum…sorumluluktan kastım şudur…yani eğer her hafta… Read More »

cevizlieriste

CEVİZLİ ERİŞTE

In MAKARNALAR On 23 Eylül 2011 2 Yorum

Sevgili Gülay benim Hamur tahtamı görüp çok sevmişti….Backaları katlanabiliyor ve çok yer kaplamıyor diye….bende onu tesadüf Eminönünden almıştım ….İlk Tahtakle gezimde Gülay içinde bir tane aldık üzerinde mantılar,… Read More »

zeytinlimakarna

ZEYTİNLİ MAKARNA

In MAKARNALAR On 24 Ağustos 2011 0 Comments

Besleyici değeri çok yüksek olan bir besin olan zeytin nedense benim evde en sevilenve en çok tüketilen şeydir….Bol miktarda protein, yağ, A, C, E vitaminleri ile kalsiyum, fosfor,… Read More »

Mantarli makarna

KREMALI MANTARLI MAKARNA

In MAKARNALAR On 18 Ağustos 2011 0 Comments

Mantarlı Börekten artan mantarlar ziyan olmasın diye ertesi gün Pişen Uyduruk Makarna Oldu Mantarlı Kremalı Makarna, sanmayın ki benim evde sürekli bu yemekelr pişiyor ve birsürü şey ziyan… Read More »

makarna boregi

MAKARNA BÖREĞİ

In MAKARNALAR, PRATİK ÖĞÜNLER On 08 Ağustos 2011 2 Yorum

MAKARNA BÖREĞİ Malzemeler 1/2 paket düdük makarna 200 gr kadar ufalanmış beyaz peynir birbuçuk çorba kaşığı tereyağı 1/2 demet maydonoz 1 adet yufka 1 su bardağı süt 1… Read More »

tarcinlikuskus

TARÇINLI KUS KUS

In MAKARNALAR, PRATİK ÖĞÜNLER On 09 Temmuz 2011 0 Comments

Kus Kus ne kadar sık yapılır evlerde bilemiyorum ama bu o kadar pratik ve lezzetli bir tarif ki eminim deneyince sizde sevip en pratik yemeklerinizin listesine ekleyeceksiniz….İçinde makarna… Read More »

kiymalimakarna

KIYMALI MAKARNA

In ETLİ EV YEMEKLERİ, MAKARNALAR On 02 Temmuz 2011 0 Comments

Benim için Makarnaların en güzeli Kıymalı Makarna galiba, herhafta yiyebilirim bıkmadan usanmadan. Mantı birinci sıradaysa benim için kıymalı makarna ikici sıradadır sanırsam, o kadar çok seviyorum yani…Aslında klasik… Read More »

enginarlive feslegenlimakarna

ENGİNARLI VE FESLEĞENLİ MAKARNA

In MAKARNALAR On 06 Haziran 2011 0 Comments

Enginar sevmeyenler için arka arkaya gelen bu enginarlı tarifler çok sıkıcı olmuş olabilir ama daha öncede yazdım bu sebze tam bir şifa deposu o yüzden sevsenizde sevmesenizde tüketin… Read More »

domatesli ve fesleğen soslumakarna

DOMATES SOSLU FESLEĞENLİ MAKARNA

In MAKARNALAR On 21 Mayıs 2011 0 Comments

Geçen Hafta o kadar çok salata yaptım ki bu hafta biraz karbonhidrat lazımdı. Makarna yemediğim zamanlar vücudum Makarna!!!!! Makarna!!!!!!! diye tezahürat yapmaya başlar benim adeta…en favori Makarnam Bolez… Read More »

patlicanlimakarna

PATLICANLI MAKARNA

In MAKARNALAR On 07 Mayıs 2011 0 Comments

Hangimiz Makarnaya hayır diyebiliriz ki, yani ben kendi adıma Makarnanın hertürlüsünü seviyorum, yani favorim kıymalı makarna Onu tek geçerim ama sebzeli ve peynirli makarnalarda bayılıyorum, Bu Makarna fırında… Read More »